Forum www.uprgliwice.fora.pl Strona Główna

 CO Z 13.12.2007?!?!? ta data już się nie powtórzy :P
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
adam-j
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:21, 17 Lis 2007    Temat postu: CO Z 13.12.2007?!?!? ta data już się nie powtórzy :P

Tutaj każdy niech zamieści swój pomysł jak to widzi - nawet odnośnie jakiś detali. I ustalmy jakieś szczegóły odnośnie daty realizacji miejsca i co z pozwoleniem.
Tematy niepopularne jak wychwalanie liberum veto, krytykowanie nadmiaru imigrantów w okresie schyłkowym RP lepiej pominąć a skupić się na tym co było fajne w "Polsce" przez ostatni 1000 lat. Very Happy Statuty Wiślickie, "wolny rynek" okresu gotyku i renesansu, prawo własności (no wsumie do XVIII wieku gdy magnaci nawet to już potrafili złamać).
Każdy kto ma jakiś pomysł lub ciekawostkę w zanadrzu niech tu wpisze.
...np., że sąd polski jeszcze w 1724 roku potrafił proces z 30 świadkami i 5 sędziami przeprowadzić w 2 tygodnie z apelacją Smile a teraz ile to trwa Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adam-j
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:31, 17 Lis 2007    Temat postu:

1. Jakiś wstęp "bez przeszłości niema przyszłości". Albo inny lepszy cytat o podobnym wydźwięku O_O

Ludzie są zdolni do korzystania z kapitału wiedzy minionych pokoleń, przyczyniania się do rozwijania w teraźniejszości i inwestowania rezultatów w przyszłość. W normalnych warunkach ta tradycja samoistnie jest przekazywana dalej (nawet przez całe generacje co pokazują niektóre pamiętniki z okresu pierwszej rzeczypospolitej).

Przepływ doświadczeń i filozofii minionych epok jest obecnie zakłucony!

Współczesne media i propaganda opanowały do perfekcji pokazywanie naszej przeszłości w sposób obrzydliwy. Wolność, wartości rycerskie i tradycja są pokazywane negatywnie jako anachronizm, kuriozum, lub parodia. Wmawia się nam w mediach, że historia jest osią nieporozumień a nie pojednania - dlatego w imię "spokoju" mamy zapomnieć o dokonaniach naszych przodków.

Każdy przejaw buntu i obrony (nawet na drugim planie) wartości związanych z dziedzictwem poszczególnych grup etnicznych i narodowych jest miażdżony przez biurokrację, urzędników, kosmopolityczne media pragnące nas UJEDNOLICIĆ.

Właśnie przed tym ujednoliceniem chcemy was chronić - chcemy przypomnieć na tym spotkaniu tu w Krakowie o tradycji WOLNOŚCI, którą budowały całe pokolenia od związków plemiennych słowian aż do czasów współczesnych...

-Stoimy tutaj pod zabytkiem czasów piastowskich - XI wiecznym kościołem świetego Andrzeja - zbudowano go w czasach gdy ludzie sami byli kowalami swojego losu - nie było wtedy ZUSu, VAT, Urzędu skarbowego a podatkiem była dziesięcina, którą płacili i tak ci którzy coś posiadali...

Czy to były mroki średniowiecza? NIE - To była epoka możliwości i wielkiego rozwoju cywilizacyjnego słowiańszczyzny zachodniej. Naród nauczony przez surowe życie poszanowania wolności i swobód stworzył sobie królestwo, które stało się członkiem EUROPY NARODÓW ale zachowało swój charakter!

Rozwój państwa Polan, przebiegał zupełnie inaczej niż feudalnych molochów Europy zachodniej. Rozwijały się miasta, kwitł handel dzieki położeniu na osi wschód-zachód Dziś byśmy tamtą gospodarkę określili mianem "Wolnego rynku" - do czego doprowadził ten "rynek" - do rozwoju kultury, przedłużenia życia, wzbogacenia się narodu od chłopa przez mieszczan, rycerstwo aż do króla i jego świty.

Człowiek nie był kontrolowany, i musiał sam wybrać swoją drogę życia - mógł zrobić co chciał ale wymagało to odrobiny wysiłku, pomysłu i ODPOWIEDZIALNOŚCI. WYMAGAŁO TO PRACY - KTÓRA BYŁA PODSTAWOWYM KAPITAŁEM TAMTYCH CZASÓW.

Oczywiście istniały grupy, które chciały wpływać na władzę, były liczne podziały w tym najtragiczniejszy - rozbicie dzielnicowe - spowodowane słabością instytucji dziedziczenia tronu. Jednak trzeba podkreslić że dzięki monarchi ogół społeczeństwa miał w gruncie rzeczy wiele swobód (MIMO POZORNEGO BRAKU WYBORU WŁADZY). I prawdziwy upadek zaczął się dopiero gdy zaczęto te swobody ograniczać. Tak jak robią to dziś biurokraci...

ŁOKING EBAŁT do następnego punktu przemowy. - trzeba by skandować jakieś hasła ale niemam pomysłu jakie by do tego pasowały Very Happy "Zaspiewajmy wszyscy chórem - Merkel naszym nowym królem"

-Coś gotyckiego trzeba znaleźć - mamy do wyboru rynek/kościół Mariacki , albo Św Katarzyny, albo Uniwersytet budynek gotycki
I TU MOŻNABY TAKIE PRZEDSTAWIENIE DAĆ:
Znajdujemy się w części miasta pochodzącej z okresu Kazimierza Wielkiego (? szczegóły się ustali później Smile )
Dlaczego nazwano go Wielkim? Nie był wojowniczy jak jego ojciec "Łokietek", ani nie był lubiany na Węgrzech, i na zachodzie Europy. Jednak potrafił wszystkie te konflikty, które w średniowiecznej Europie kończyły się (na ogół) wojną - załatwić twardą dyplomacją.

Oczywiście wymagało to nakładów finansowych na okupy i spłaty - jednak pozwoliło w spokoju rozwijać się Polsce ekonomicznie co po latach zaowocowało...
Kazimierz Wielki - mimo spokojnego usposobienia usiłował odzyskać śląsk, prowadził reorganizację wojska, usprawnił działanie państwowych instytucji. Wojna o Śląsk trwała w latach 1345-1348.
-Kazimierz Wielki do końca swego panowania pozostał wierny piastowskiej koncepcji państwa zwróconego ku zachodowi i władającego dorzeczem oraz ujściem Odry!

Co najważniejsze dla prestiżu Polski powołał w 1364 roku Uniwersytet(AKADEMIĘ KRAKOWSKĄ), która cywilizacyjnie ustawiła nas w czołówce światowej kultury, po zaledwie 400 latach państwowości!

Edukacja, pokój i poszanowanie prawa - doprowadziło do ustanowienia wielu wyprzedzających epokę przywilejów, będących podstawą współczesnej wolności osobistej i słowa(STATUTY WIŚLICKIE), ustalił przywileje i prawa gości (czyli imigrantów). Były to mądre przepisy stawiające na równi różne narody, JEDNAK PODKREŚLAJĄCE ELEMENT GOŚCINY, która wymaga od OBCEGO poszanowania GOSPODARZA. Tego również brakuje współczesnej Unii, która jasno nie potrafi określić granicy gościny dla imigrantów i BEZKRYTYCZNIE PRZYJMUJE NAWET WROGÓW.

opcjonalnie: Działania kazimierza wielkiego pozwoliły narodzić się idei rzeczypospolitej(?) która we wczesnej fazie przyczyniła się do rozwoju wolności szlacheckiej i rozszerzenia zakresu swobód obywatelskich (I TU PRZEJŚCIE DO OKRESU RENESANSU)

W okresie gotyku na rynku krakowskim odbywały się także wszelkie przestawienia oraz egzekucje.
Co najbardziej potępiają i negują różni działacze lewicowi - publiczne egzekucje były jedną z form wychowywania ówczesnego społeczeństwa. Bardzo skuteczną bo polskie miasta, jeśli wierzyc kronikarzom, należały do wyjątkowo spokojnych w XV i XVI wieku.

I potem przejście pod WAWEL-jako przykład renesansowych zmian w gotyckiej doktrynie. Połączenie elementów przedchrześcijanskich/rzymskich z etosem i ideą Christianitas itd...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adam-j
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:55, 17 Lis 2007    Temat postu:

CDN.
Renesans znaczy odrodzenie co wiązało się z powrotem do wartości kultury starożytnej. (jakiś pomysł jak to rozwinąć by podkreslic liberalizm?) Very Happy Rzym to był min-archizm w okresie największej prosperity - (może w ten sposób). Tylko trzeba ubrać to w słowa jakieś "poprawne politycznie".
Na temat "rzym a ekonomia" niestety niemam wiedzy, żeby to przedstawić na większym forum. Spotkałem się z tak różnymi opiniami, że sam niewiem co myśleć o RZYMIE starożytnym (zalezy to od okresu jego historii)...

(Rzeczpospolita szlachecka poczatki)
Podstawą rozwoju Polski w okresie renesansu stała się równość - wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi i każdy rodzi się wolny. Głównym grzechem jaki popełnili Jagiellonowie było ograniczenie tej wolności do części społeczeństwa. Póki szlachta powstawała dzięki swoim czynom, walce i działalności politycznej - był to zdrowy organ szerzący zasady, patriotyzm i kulturę. Jednak stan szlachecki w pewnym momencie się zamknął i zaczał ograniczać wolność innym: chłopom, ziemianom a nawet mieszczanom.
Pierwszym poważnym wyłomem w tej równości były przywileje wymuszone w roku 1573, które zapoczatkowały późniejszy upadek stanu szlacheckiego i całej Polski!

Skupiając się na pozytywnych aspektach okresu I RP nie sposób pominąć mieszczan Krakowa i innych wspaniałych miast Polski oraz budowy Zamościa. Zamość był wyczynem na skalę Europejską jakiego podjęli się, przepełnieni ideami humanizmu, Zamojscy. Miasto oparte było na matematycznych wzorach, miało spełniać wszystkie funkcje i zapewniać wszelkie wygody jego mieszkańcom różnej narodowości.

Podział miesta na sektory pozwalał zachować odrębnośc poszczególnych części i pokojowe współistnienie. Do tej pory "stare centrum" Zamościa pełni funkcję reprezentacyjną, stanowi centrum kultury i handlu w mieście.
Bez wątpienia pozytywnym działaniem - zgodnym z prawem rzymskim "chcącemu nie dzieje się krzywda" była uchwała o nietykalności osobistej (neminem captivabimus nisi iure victum), która nie pozwała uwięzić, niewinnej osoby, dopóki nie udowodni się winy.

Problemem jednak poraz kolejny stało się nadinterpretowanie. NIETYKALNOŚC OSOBISTA stała się powodem do nadużyć, ponieważ nie było wystarczająco silnego sądownictwa. Ingerencje z zewnątrz, przekupność szlachty, słabośc króla - wszystko to było powodem stopniowego upadku wolności w kraju, upadku szlachty a co za tym idzie osłabienia obronności kraju. Podstawą wolności jest silne sądownictwo a jeśli król był zależny od szlachty to prowadziło to do powstania układu, nietykalności a co za tym idzie DEMORALIZACJI CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA.

Oligarchia magnacka i zubożenie szlachty patriotycznej przyspieszyło upadek w XVII i XVIII wieku. Brak poszanowania tradycji i kosmopolityzm przyczynił się do zaprzepaszczenia osiągnięć renesansu. Szlachta nie broniła kraju a coraz częściej była jego katem.
To co jest obecnie krytykowane czyli sarmatyzm - było tak naprawdę próbą ratowania etosu szlachty i nakłonienia jej do powrotu do starych zasad sięgających Jagiellonów!

Powrót na rynek na wielki finał...

Rozbiory i 123 lata braku państwowości otrzeźwiło część społeczeństwa - narodziła się idea pozytywizmu, budowania tożsamości na tradycji, pracy i uczciwości co legło u podstaw państwa Piastów i doprowadziło je do wielkości w zaledwie 400 lat.

Wielkopolski kapitalizm pozwolił walczyć ekonomicznie z Bismarckiem a Krakowska autonomia pozwoliła przetrwać kulturze i przypominać o tym co było i co jest wartościowe - WOLNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, WŁASNOŚĆ.
Przez 123 lata udało się nam zachować naszą własność, kulturę i tradycję - to co teraz chcą nam w imię poprawności politycznej odebrać biurokraci Unii. W 1905 roku we Wrześni, gdy tylko jeden przedmiot - RELIGIĘ chciano wykładać w szkołach po Niemiecku, wybuchł wielki strakt szkolny.

Każdy naród powinien mieć prawo uczyć się we własnym dialekcie czy języku. Zapominanie o gwarach, lokalnych specjałach także jest karygodne - nawet zaborcy ostatecznie to zrozumieli gdy ponosili klęski na polu walki z naszą kulturą i tradycją. Udało im się jednak zniszczyć zaradność i skłócić społeczeństwo co swoje efekty pokazało w czasach II RP.

-Powstania w okresie zaborów i najważniejsze powstanie wielkopolskie i śląskie przypomniały o tym, że naród domagał się wolności.
Ludzie chcieli sami o sobie stanowić i z zapałem wzięli się do budowania II RP - było to zadanie trudne i przez wewnętrzne konflikty i otaczające nas TOTALITARYZMY zakończyło się tragicznie w 1939 roku.
Dokonania wybitnych naukowców i polityków (nie wymieniajmy lepiej jakich bo rozpęta się wojna, że to Dmowski czy Piłsudski a może Grabski od reformy złotówki byli najważniejsi) stawiły szybko kraj na nogi i pozwoliły rozwijać się polskiej przedsiębiorczości mimo silnych podziałów społecznych i wpływów propagandy socjalistycznej.

-okres PRL i III RP burzy nawet to co nieudolnie usiłowano wskrzesić pod szyldem II RP. Nastąpiło zupełne zatracenie pojęć i wartości. Kradzież nie jest już napiętnowana, można zrobić wszystko nawet sprzedać się za kilka srebrników jeśli tylko zrobi się to MEDIALNIE. Biurokracja szaleje - zabrania nam podstawowych rzeczy - mamy mniej wolności niż nawet w najgorszym okresie zaborów a nikt nie buntuje się. Zobojetnienie i lenistwo przemawia przez społeczeństwo...

TRAKTAT REFORMUJĄCY 13.12 to jest efekt naszego grzechu zaniechania(?zaniedbania?)

TU NASTĘPUJE ZŁOŻENIE FLAGI I INSYGNIÓW (korony i kartki z napisem PRAWO) DO TRUMNY BIAŁOCZERWONEJ. A potem gej, nazista, komuch, socjalista, i biurokrata włożą BIAŁOCZERWONĄ DO NIEBIESKIEJ I przykryją tęczową szmatą.
Minuta ciszy i sztandary UPR i Polski spuszczone do poziomu i potem finałowy atak słowny:

Z tym nie zgadza się konserwatyzny-liberalizm jaki reprezentuje UNIA POLITYKI REALNEJ. Wolność jest podstawą działania. Jesli chcemy Polski silnej musimy promować wolność nie tylko RP ale także osobistą (KAŻDEGO Z NAS). Nikt nie powinien nam mówić co będziemy robić w życiu, jak będziemy to robić - WYMAGA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI...
I TEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI MUSIMY UCZYĆ NA PRZYKŁADACH Z PRZESZŁOŚCI!
Przedsiębiorczość, własność, architektura, nauka, sztuka powinny zależeć od prawa i konstytucji a nie od urzędnika czy "autorytetu"! Nikt lepiej niż my sami nie będzie zarządzał naszym krajem - musimy sie tego nauczyć teraz bo w przyszłości może być za późno.

KTOŚ OBCY NIGDY NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ W INTERESIE NASZEGO SPOŁECZENSTWA (CHYBA, ŻE PRZYPADKIEM, LUB BĘDZIE MIAŁ W TYM CHWILOWY INTERES).
SAMI MUSIMY ROBIĆ REFORMY, MUSIMY MIEĆ WOLNĄ RĘKĘ W PRZYSZŁOŚCI BY UCIĄC ŁEB HYDRZE BIUROKRACJI,

KTÓRA ROBI Z NAS BEZWOLNE ZWIERZĘTA W KLATCE.
Może pod koniec odczytamy jeszcze raz całość dla tych co się zlecą. Piszcie uwagi to jest tylko szkic.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Sob 15:30, 17 Lis 2007    Temat postu:

Mnie się podoba. Trzeba użyć prostego retorycznego języka, wiadomo, żeby wszyscy zrozumieli. A propos Romy:
wiadomo że nowoczesność Rzymu była wobec reszty ówczesnego świata tak przeważająca, jak to określił Łysiak " jak automatyczna pralka wobec drewnianych kijanek" . Zatem:
Jakim cudem mała osada rolnicza przekształciła się w gigantyczne imperium, które nie ma (?) porównania do żadnego innego w historii, którymi wynalazkami posługujemy się dzisiaj wszyscy na codzień ( exemplum: obrazy na ścianach, wielokondygnacyjne budowle, szklane naczynia, portrety, urzędy... ) ? Wielu suwerennych władców ówczesnych państw z własnej woli przyłączało swoje terytoria do Rzymu (!) ( król Nikomedes III- Bitynia-74r, król Apion - Cyrenajka- 96,r.. ) , a ludność podbita wcale nie buntowało się przeciwko najeźdźcom ponieważ wiodło im się sto razy lepiej dzięki Rzymowi (ex.Galia) - a "Pax Romana" - było pojęciem prawdziwym, ludność na całym terytorium Imperium miała te same prawa, miała błogi spokój (oczywiście do czasu najazdu Hunów i wędrówki ludow ) dzięki znakomitej wojskowości, jak i przejmowanie wielu technicznych osiągnięć Rzymu.
Oto niektóre filary potęgi Rzymu: znakomity system prawny ( NIEZALEŻNE od żadnych instytucji, władz świeckich, duchowych, zrównywało wszystkich (też kobiety!).. ) , świetny system komunikacji (wiadomo Smile) , jednolity system monetarny, AUTONOMICZNOŚĆ NARODÓW- centrum Imperium sterowało tylko wspólna politykę prawną , fiskalną, wojskową , cała reszta została oddana narodom - autonomia kultury , języka, obyczajów, religijna.
Romanizowanie oznaczało - cywilizowanie.. możnaby porównać liberalizm Rzymu wobec podbijanych terytoriów do Unii Europejskiej, która jak wszyscy wiemy trochę ogranicza nam swobód..
To tak na BAARDZO brudno : )
Korzystałam z "Ostatniej kohorty" Łysiaka, nie jestem super z historii : D
Powrót do góry
Adam 860915
Młodzieżówka UPRDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:26, 18 Lis 2007    Temat postu:

Można by rozdawać jakieś ulotki z osiągnięciami Polski i UE, np. druga na świecie konstytucja vs. wyrobienie krowom paszportów.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Wto 18:32, 20 Lis 2007    Temat postu:

Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam iż trochę popieprzyłam.
Ajm sori.
Tak mi wpadło ostatnio do głowy (a propos zaborów) , że to i tak ma być na rynku, to można jakoś nawiązać do insurekcji kościuszkowskiej (tysiącsiedemsetdziewięćdziesiątcztery- coś tam umiem Smile) , która tam się odbyła.
Powrót do góry
Radosław Chwistek
Młodzieżówka UPRDołączył: 30 Paź 2007
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Śro 0:30, 21 Lis 2007    Temat postu:

13 grudnia - wtorek...

Musze wtedy być na uczelni a potem u dentysty. Niestety nie mogę wziąć udziału w tym przedsięwzięciu, dlatego nie będe się wypowiadał jak to ma wyglądać. Niech ustaleniem "programu" zajmą się ci, którzy pojadą. W każdym razie popieram tą akcję, podobnie jak wiekszość z Was jestem eurosceptykiem.

Życzę powodzenia i mam nadzieje iż uda się zrealizować ten projekt, chciałbym widzieć później we wiadomościach jak Wam poszło Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Adam 860915
Młodzieżówka UPRDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:12, 21 Lis 2007    Temat postu:

13 grudnia to będzie czwartek.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adam-j
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:40, 23 Lis 2007    Temat postu:

co do daty (ja osobiście proponuję piątek zaraz po podpisaniu 14.XII ew. sobotę) BĘDZIE WTEDY SZUM W MEDIACH I CZĘŚĆ LUDZI BĘDZIE BIADOLIĆ. IDEALNA OKAZJA BY NAS POKAZALI W MEDIACH - A O TO TU CHODZI JAK JUŻ BAWIMY SIĘ W TAKĄ SZOPKĘ Smile
jeszcze kilka motywów, nad którymi warto się zastanowić:
Kojarzycie scenę z flagą z "Dnia Świra"? czy może po zakończeniu całej akcji tak "NARRATOR" by sięspytał a co o tym sądzą nasi politycy i by sie pokazało jak się przepychają wszystkie PiSy, PO, LiDy, PPP, SLD, Samoobrony i LPRy o większy kawałek flagi i mają w D... traktat reformujący. Very Happy
- DLA ukrytych PLATFUSÓW cytat jakiegoś bękarta sejmowego z rządu "Należy jak najszybciej podpisać traktat reformujący i przyjąć Euro" Tydzien temu taki tekst padł od posła PO w czasie wywiadu niestety nie podano jaki to był poseł - ot zaawansowane technicznie media (czyżby tajemnica sejmowa?)...
- Tusk zato coś o "najszybszym" przyjęciu EURO przebąkuje a jeszcze Schangen niema w 100% bo niemccy celnicy protestują ostatnio w obawie przed "przestępcami z Polski".

(konkluzja): PO jest od tygodnia naszym głównym wrogiem bo ośmiesza ideę liberalizmu i niepodległości musimy ośmieszyć tę partie w mediach, zanim nasze społeczeństwo będzie kojarzyło liberalizm z jakąś socjal-demokracją i będzie głosować jak w całej UE na socjalistów chadeków i narodowców socjalistycznych! Musimy się odciąć od laickich ruchów bo one są jak RAK...
Oni sprzedadzą Polskę dla złocistego tytoniowego uśmiechu i uścisku dłoni fuhrer NRD MERKEL.

Motywy do wykorzystania cd:
-w przerwach między poszczególnymi punktami programu i tekstu możnaby "oddać głos" lewicy
czyli narrator /jakiś prowadzący by przez megafon powiedział coś w stylu oddajmy głos siłom europejskim niehc powiedzą co nam "zapewnią" w XXI wieku:
no i jacyć socjaliści będą mówić, że zabiorą nam zarobki i wszystko upaństwowią, zlikwidują własność
feministki będą straszyć rozbiciem rodziny, zniszczeniem męskości i kobiecości w imię równouprawnienia
masoni/ateiści będą straszyć odwróceniem historii, zatarciem tradycji, zabiciem kościołów wszelakich
naziści mogą spraszyć odebraniem ziem zachodnich i likwidacją innych narodów
gej może straszyć odebraniem dzieci i niszczeniem różnic płci (albo coś w tym stylu)
biurokrata może straszyć zabraniem nam prawa do decydowania o sobie jeśli nie mamy zgody centralnego biura UŁE.

Myśleć, myśleć, mysleć - wpisujcie jakieś hasła, które kto mógłby krzyczeć z gejów/masonów,biurokratów, feministek itd...
"paszporty dla krów kontra druga na świecie konstytucja" to jest świetne hasło, które koniecznie trzeba wpleść w nasz marsz Smile może przy okazji wydarzeń aktualnych.

Mnie naszło by na koniec tytułem przypomnienia ludziom o "prozachodnich" piastach by taki tekst dać:
Bolesław Chrobry i Kazimierz Wielki patrzyli na zachód poszukując dobrych wzorców i mądrze wybierając sojusze, Donald Tusk i prezydent Kaczyński boją się odpowiedzialności i doprowadzą do tego, że nie będziemy mieli włądzy we włąsnym kraju... Dyplomacja i walka idą w parze i trzeba wiedzieć kiedy rozmawiać a kiedy uderzyć - Donald Tusk bezkrytycznie podpisując Traktat Roformujący nawet nie skorzystał z możliwości samodzielnego stanowienia praw obyczajowych (jak zrobili to Anglicy). To nie jest nawet najgorsza dyplomacja to jest jawna zdrada!

moja propozycja na koniec: "Miejmy nadzieję, że Wawel jest dobrze zbudowany i wytrzyma trzęsienie; spowodowane impetem przewracających się w grobach królów gdy patrzą na współczesnych polityków i to co zrobili 13.12.2007!"

PROSZĘ LUDZIE WPISUJCIE JAKIEŚ HASŁA DO SKANDOWANIA LUB PRPOZYCJE ROZSZERZENIA/ZMIANY TEKSTU - jest tutaj 30 osób prawie jak każdy coś wymyśli to będzie soczystego materiału na conajmniej 2 godziny imprezy w Krakowie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Sob 15:58, 24 Lis 2007    Temat postu:

marne , ale starałam się : D :
Socjalista: " Co jest ważniejsze: mieć czy być? Oczywiście że być, bo my wam wszystko zabierzemy!"
Feministka: Dosyć z ciemną instytucją rodziny! Kobieta bez męża, kobieta sama, kobieta szczęśliwa! Won z dziećmi, aborcją unicestwimy ten zbędny problem!
Masoni/ateiści: Historia na stos! Koniec z ciemnogrodem, wywalcie książki, czcijcie nic!
(Ble, nie mam weny. W ramach tego że mi zależy) .
Powrót do góry
Adam 860915
Młodzieżówka UPRDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:49, 24 Lis 2007    Temat postu:

Historii nie trzeba palić, bo sama przeminęła. Co do ciemnogrodu, to dla mnie lewactwo jest synonimem ciemnoty, więc faktycznie - precz! I nie tyle czcijcie nic, co nie czcijcie niczego. - Ateista (nie mason)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lrybinski
Młodzieżówka UPRDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:08, 24 Lis 2007    Temat postu:

dalem do przeczytania ten temat 3 osobom ktore polityka zajmuja sie dosc pobieznie, i kompletnie nic z tego nie zrozumialy.
dla nich unia jest swietna bo dzieki unii powstaja drogi, lotniska i wodociagi. unia to podrozowanie bez paszportu etc.
tak wiec watpie czy trafimy z ta manifestacja do kogos wiecej niz koliber, mw i upr.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kawa1984
Młodzieżówka UPRDołączył: 27 Paź 2007
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 0:01, 25 Lis 2007    Temat postu:

jestem podobnego zdania..jak opowiadałem kilkorgu znajomym, ze unia jest zła to patrzyli na mnie jakbym z kosmosu przyleciał

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adam-j
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:20, 25 Lis 2007    Temat postu: UPR = partia KONSERWATYWNO-LIBERALNA

liberalna czyli - wolnościowa, wroga UE(która nam tą wolność chce zabrać) i wroga wszelkim kontrolom, wroga zniewoleniu.
konserwatywna - uznająca dokonania wcześniejszych pokoleń za coś wartościowego.
To, że ktoś jest ateistą nie oznacza, że ma uważać średniowiecze z tamtejszym systemem pracy za coś głupiego, bo jakoś żebraków w miastach nie było tyle co nam wmawiają lewacy. To, że ktoś nie lubi renesansu nie oznacza, że zapomni o Zamościu, w którym nikt nie palił samochodów a było 5 narodowości w obrębie jednych murów miejskich, Hiszpanie, Romowie, Żydzi, Rusini i Polacy!

Od starożytności aż do XIX w. nie było kontroli paszportowych i urzędasów tylu! A mogłeś na swoim prywatnym koniu przejechać od Santiago de Compostella do Mongolii Razz Schangen to tylko pryszcz i też nie wiadomo jak długo utrzyma się przy takiej ignorancji Brukseli. Bez paszportu to Szopen jechał do Francji i Curie Skłodowska jechała studiować bez Cocratesa i Erasmusa i nikt jej nie robił wyrzutów, że jest z Polski jak to często zdarza się w UE na ulicy. Byłem w Kilku krajach i nie mówcie, że jest inaczej. Ostatni raz byłem akurat najdalej we Włoszech(Florencja, Piza, Wenecja) i tam byłem akurat pozytywnie zaskoczony - ale to wyjątek!

PS. To, że większości "młodych ludzi" UŁE się podoba nie oznacza, że mają rację. Nawet nie wiecie jak sytuacja wygląda w mniejszych ośrodkach - tam taka akcja by zebrała tłumy - tylko jest problem: UPR nie istnieje w takich miejscowościach istnieje tam natomiast PiS i LPR. Ale nawet u siostry w LO na WOS, w październiku, znalazły się 2 osoby, które zagłosowały na UPR... Czyli istnieje ta partia w świadomości u niektórych ludzi. Ale w efekcie mentalność małomiasteczkowa i piorące mózg media marnują te diamenty i w efekcie PiSy i LPRy ściągają tych ludzi swoim populizmem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adam-j
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:55, 26 Lis 2007    Temat postu: SZYKUJE SIĘ SCENARIUSZ ANGIELSKI - CO WY NA TO?

dowiedziałem się, że na 90% herr Tusk podpisze traktat ale jak UK bez protokołu o karcie praw podstawowych. No niby powód do radości, ale to tylko mydlenie oczu, bo i tak tracimy część suwerenności. No mniejsze zło - ale ja uważam, że manifestacja przyniesie zysk UPR - bo nalezy wyrazić niezadowolenie z braku referendum w naszym kraju - utrzymanie urzędników kosztuje miliardy a referendum można było za grosze przeprowadzić przy okazji wyborów 21.X.2007 ale ani PO ani PiS o tym nie pomyślało - cóż taka ich powaga (polecam ostatnie Młodzież Kontra - zakład członka młodzieżówki UPR o 1000zł z Chlebowskim był świetny)

Radzę przeczytać wszystko co tu napisali forumowicze i ustosunkować się wobec akcji. Bo jeśli pojadą 2 samochody po 4-5 osób no to ta manifestacja będzie śmieszna. A śmieszność już prezentuje nowy rząd dorównując poprzedniemu, więc poważnie do tego podejdźmy to zdobędziemy głosy poważnych ludzi, starych i młodych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.uprgliwice.fora.pl Strona Główna -> Polityka bieżąca i nie tylko Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gBlue v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin